Kroaci - Bosnje - Dubrovnik - Split

Dubrovnik - Split - Udhëtim Turistik ne Kroaci 3 net - 4 ditë

UDHETIM TURISTIK NE KROACI

3 NETE - 4 DITE

Dita e Pare
Nisja ne ore 7:00 nga Piazza drejt kufirit Malazez.Ndalese ne piken kufitare te Muriqanit dhe perfundimi i praktikave doganore.Vazhdim i udhetimit drejt Budves.Ndalese per nje pushim rreth nje ore , per te vizituar dhe shijuar nje kafe ne Kalane e qytetit bregdetar.Vazhdimi i udhetimit permes qytetit Hercegnovi per ne kufirin Kroat.Pas formaliteteve kufitare nisja drejt Dubrovniut..Akomodim ne hotel. .Darka ne hotel.Pas darke sipas deshires shetitje ne qytet..

Dita e Dyte
“Kush kerkon parajsen ne toke e ka gjetur ate ne Dubrovnik”-jane keto fjale te George Bernard Shaw qe shprehin mjaft mire bukurine mahnitese te ketij qyteti.
Gjate qendrimit tone dy ditor do te vizitojme Qytetin e Vjeter apo Raguzen aic quhet ndryshe qe terheq vemendjen e mijera turisteve me pjesen monumentale: Straduni, Muzeun e Ikonave,Katedralja, Farmacia me e vjeter ne Ballakn (Hyrja Extra).
Pasdite kohe e lire per shooping.

Dita e Trete
Pas mengjesit nisja drejt qytetit te Splitit pergjate bregdetit Dalmat.Vizite e qytetit te vjeter dhe kalase. Kohe e lire per shooping. Kthimi ne Dubrovnik. Darka ne hotel.

Dita e Katert
Pas mengjesit , nisja per ne Tirane.Gjate rruges vizite te qyteteve bregdetare te Cavtatit,Kotorrit,Tivarit.
Mberritja ne Tirane.Perfundimi i udhetimit tone.

Ne cmim perfshihet

  • Transporti me autobus AC
  • Viza
  • Akomodimi ne hotel *** me mengjes dhe darke
  • Guida

Ne cmim nuk perfshihet

  • Drekat
  • Çdo gje qe nuk eshte permendur ne program

 


 

Prenotim : per informacione rreth prenotimit vihuni ne kontakt. Jeni te lutur te na komunikoni ne titullin e emailit emrin e paketes se zgjedhur.