Poseidon Travel & Tours

Poseidon Travel & Tours

Korfuz

UDHETIM TURISTIK NE KORFUZ    ( 2 NET / 3 DITE )


Dita e pare:
Nisja  ne oren  23.00 per ne itinerarin Tirane – Qafe Bote. Mberritja ne Qafe Bote dhe perfundimi I praktikave kufitare. Vazhdim I rruges per ne Igumenice qytet I njohur edhe si “Porta e Epirit” . Ndalese ne nje nga baret e shumta te qytetit per te shijuar kafen e mengjesit. Igumenica eshte porti I trete me i rendesishem i Greqise. Transferta per ne port ku do merret trageti i linjes drejt Ishullit te Korfuzit. Mberritja ne port dhe vazhdimi per ne hotel .  Gjate rruges guida do te na njohe me programin dhe disa informacione te pergjitheshme mbi ishullin e Korfuzit. Pas nje pushimi rreth 2 ore ne hotel, takimi ne holl per te vizituar Acchillion Palace ose I njohur si Pallati I Princeshes Sissi. Darka ne Hotel. Pas saj kohe e lire ne dispozicion.

Dita e dyte:
Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit  tour-i i qytetit :
-     pika turistike ne GOUVIA ne Paleokastrica per te vizituar manastirin e famshem te ndertuar me 1212 per nder te shenjtores me te njejtin emer ku gjenden mjaft zbulime arkeologjike qe I perkasin viteve 1300 ,
-     kanoni – qendra e ndertuar nga venecianet te cilet e sunduan ishullin per 4 shekuj me rradhe,
-     kishen e Shen Spiridhonit I njohur si shenjti I qytetit etj. Kohe e lire per pushimin e drekes si dhe per shooping ku nuk do te mungoje sugjerimi yne. Kthimi dhe darka hotel.  Pas saj vajtje ne buzuk Ekati. ( Opsionale)

Dita e trete:
Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit transferta per ne port per te udhetuar me tragetin Korfuz – Igoumenice. Tour panoramik i qytetit. Vazhdimi i rruges drejt kufirit greko-shqiptar dhe kryerja e procedurave kufitare. Ndalesa per dreken do te jete ne nje nga restorantet e Llogarase e pas pas vijimi drejt Tiranes ku do kete dhe ndalesa te tjera per kafe. Perfundim I sherbimeve tona.

CMIMI  140 EURO

Ky cmim eshte i vlefshem per min 30 persona .

Në cmim perfshihet:
•    Udhëtimi  me autobuz komod , bileta e tragetit Igumenice-Korfuz-Igumenice.
•    Akomodimi në hotel me 3 yje për 2 netë qëndrimi.
•    Mëngjeset dhe darkat për të gjithë ditët e qëndrimit në hotel.
•    Guida për gjithë ditët e udhëtimit.

Ne cmim nuk perfshihet:
•    Drekat.
•    Hyrjet neper muzeume.
•    Bakshishe te ndryshme.
•    Cdo gje e papermendur ne piken me siper.